Quantcast

EkoPark Wschodni


Ledwie 6 kilometrów od apartamentu można spotkać gęsi, łabędzie, kaczki. Ekosystem robi wrażenie nie tylko na dzieciach. Przed przyjazdem warto zaopatrzyć się w ziarna np. owsa. Warto pamiętać – chleb nie jest dobrym pokarmem dla ptactwa.

Niestety najbliższy automat z mieszanką ziaren jest zlokalizowany w Kołobrzegu. Ilość dziennych dawek jest jednak tak mała, że krótko po uzupełnieniu automatu jest on już pusty. W ziarna można się zaopatrzyć w sklepie ABC lub Słoneczko w Sianożętach. Warto wziąć więcej. Ptactwo chętnie zajada i chętnie podchodzi do ludzi. W maju-czerwcu atrakcją są młode gęsi.

Ekopark powołany został przez miasto Kołobrzeg w 1996 roku. Zajmuje powierzchnię 381 hektarów. Jest to niezwykłe miejsce ze względu na swoje położenie (z jednej strony otoczony morzem, a z drugiej wodami torfowisk i bagien), zachwycające krajobrazy, bujną i piękną roślinność oraz niespotykane gatunki zwierząt.

Z naszego apartamentu prowadzi piękna trasa rowerowa R10. Dojechać można rowerem (5,66 kilometra, około 25 minut spokojnej jazdy) hulajnogą elektryczną (wypożyczalnia obok apartamentu czas około 15 minut, koszt wynajmu na godziną 35 zł [czerwiec 2022]).

W samym parku jest dużo ławek, miejsc odpoczynku. Nie ma możliwości jednak zakupu picia czy jedzenia. Na dłuższy pobyt warto wziąć ze sobą bidon i kanapki. Ewentualnie po przejechanie około 3 kilometrów wjedziemy do Kołobrzegu. Najbliższy sklep przy plaży nie obsługuje płatności kartą. Możliwa płatność jest tylko gotówką lub BLIKiem (stan na czerwiec 2022)


Rezerwacja apartamentu